Записатися на прийом
Заповніть поля і ми Вам передзвонимо для уточнення всіх деталей
Лікар
Профілактика "діабетичної стопи"
Медичний догляд за стопою

Догляд за стопою підрозділяється на косметичний і медичний.

Косметичний догляд за стопою (педикюр) відноситься до особистої гігієни тіла і включає, передусім: догляд за нігтями та надання їм привабливого зовнішнього вигляду з урахуванням моди. При цьому використовується різна техніка обробки, наприклад, підстригання, обробка за допомогою фрез і поліровка, залежно від обставин, покриття лаком для нігтів.


Медичний догляд за стопою (подологія).

Медичний догляд за стопою включає профілактичний (превентивний) догляд за шкірою стопи і нігтями пальців ніг спрямований на запобігання розвитку хвороби стопи. Фахівець з медичного догляду за стопою не лише підстригає нігті, але і видаляє ороговіння, натоптиші, дає рекомендації пацієнтові за наявності захворювань стопи і призначає процедури по догляду за стопою. Крім того, при необхідності він виготовляє ортези (допоміжні засоби за наявності деформацій стопи) і коригує врослі нігті на ногах за допомогою різних пластин або скоб, що їх коригують. Важливим завданням медичного догляду за стопою є обробка мозолів на ногах і гіперкератозу, використовуючи апаратні методики (обробка за допомогою різних фрез і насадок), а також надання допомоги пацієнтам з цукровим діабетом для відвертання появи ускладнень синдрому діабетичної стопи або полегшення стану.

Завдання подолога - забезпечити взаємодію між лікарями, фахівцями з виготовлення ортопедичного взуття, і членами сім'ї пацієнта із захворюванням стопи.
Особливо це важливо для пацієнтів, які піддаються ризику при виконанні педикюру, наприклад, для пацієнтів з важкими порушеннями кровопостачання, цукровим діабетом, гемофілією (або приймають препарати, які уповільнюють згортання крові), а також із захворюваннями нервової системи (полінейропатія).
Рекомендації по догляду за діабетичною стопою

Рекомендації по догляду за діабетичною стопою

Гігієна нижніх кінцівок

Щодня мийте ноги з милом теплою водою (36-37 градусів), якщо на шкірі є виразка або тріщини використовуйте бактерицидне мило, якщо шкірних дефектів немає - використовуйте «дитяче» або мило зі зниженим вмістом лугу, що не пересушує шкіру. Після миття, акуратно, не розтираючи, просушіть ноги рушником, не залишайте вологу між пальцями. Нанесіть спеціальний крем з вмістом сечовини, він зволожує шкіру, не створюючи жирної плівки. Якщо у Вас знижена чутливість не підстригайте нігті самостійно. Кути нігтів глибоко не вирізайте, лише злегка закругляйте їх пилкою. Не використовуйте для виведення мозолів засоби що містять кислоту, пластир типу «Саліпод» та ін. для видалення «натоптишів» потримайте ноги в теплому розчині мила 7-10 хвилин, потріть пемзою або спеціальною теркою. Ноги не розпарюють! Ріжучі інструменти, бритву та ін., не використовуйте!


Корисні поради

Щодня оглядайте стопи! При порізах на травму шкіри, якщо немає кровотечі змастіть рану кремом. Не використовуйте спирт, йод, димексид, марганцівку, зеленку. Перекис водню можна використовувати для зупинки невеликої кровотечі, але щодня не застосовуйте. Для обробки пошкодженої шкіри можна використовувати хлоргексидин 0,05%, мірамістин, декасан, октенисепт, цитеал.
Перед тим як одягнути, обов'язково огляньте взуття, в ньому можуть виявитися камінчики або інші предмети, розрівняйте устілку. Не носіть вуличне взуття на босу ногу. Влітку не ходіть босоніж по пляжу і асфальту - можна отримати опік. Не використовуйте грілок. Проявляйте крайню обережність при відвідуванні сауни, а також біля опалювальних приладів. Не сидіть, підібгавши під себе ногу, або закинувши ногу за ногу. Уникайте замерзання стоп.


Підбір взуття

Пам'ятайте, що форма стопи з віком змінюється. Проводьте «Взуттєвий тест» перед покупкою нового взуття. Для цього, стоячи на шматку картону, обведіть стопу. Виріжте по контуру. Поставте зверху на шаблон взуття, яке ви носите. Чи не занадто вузька? Довжина взуття повинна бути на 1см більше найдовшого пальця. Візьміть картонну «устілку» у взуттєвий магазин. Орієнтуйтеся на неї, вставляючи в взуття або прикладаючи до підошви. Корисно носити ортопедичні устілки, або устілки, виготовлені індивідуально для Вас за зліпком стопи. Гарне взуття повинно мати тверду підошву, безрозмірний або м'який верх, прилягання має регулюватися шнурками або липучками, але не гумками. П'ятка і носок повинні бути закриті. Взуття не повинно мати грубих внутрішніх швів.
Відвідайте лікаря негайно, якщо на шкірі стопи з'явилися пляма, пухир, виразка, змінився вигляд нігтя тощо. Чим раніше звернетеся за консультацією, тим легше буде впоратися з проблемою.

Медичний апаратний педикюр, виконаний фахівцем в нашому центрі, кращий догляд за Вашою стопою. Рекомендуємо його проводити не рідше 1 разу на місяць.

Діабетичне взуття

Діабетичне взуття

Діабетична взуття є одним з найважливіших засобів, які попереджають виникнення трофічних виразок, що виникають у людей з цукровим діабетом. Носіння такого взуття на щоденній основі показано більшої частини пацієнтів. Така необхідність зумовлена ​​порушенням чутливості і кровообігу в області стопи.
Головна функція діабетичної взуття - захистити стопу від нерівномірного, зайвого тиску, будь-яких пошкоджень і формування виразок.


Показ до застосування

Медичні фахівці рекомендують носити ортопедичне взуття в наступних випадках:
при діабетичній полінейропатії;
при порушенні кровопостачання стопи;
після операцій, пов'язаних з ампутацією частини стопи;
при хронічній остеоартропатіі (руйнуванні кісткової і суглобової тканини), що приводить до деформації стоп;
при будь-якій іншій деформації стопи.


Переваги

Ортопедичне взуття при діабеті має наступні переваги:
рівномірно розподіляє навантаження на всі відділи стопи;
має широку носову частину для комфортного розташування пальців ніг;
має амортизуючу підошву;
щільний задник відмінно фіксує стопу;
об’єм взуття регулюється шнурками або застібками на липучках;
є знімна амортизуюча устілка без супінатора;
виготовлена ​​з еластичного матеріалу;
взуття має естетичний вигляд і при цьому зручна у використанні.


Рекомендації по вибору

Відсутність каблуків. При синдромі діабетичної стопи необхідно уникати носіння взуття на підборах.
Зручність. Діабетична взуття повинна бути виготовлена ​​без грубих швів, м'якою в ділянці носка і жорсткої в задній.
Щільна фіксація. Взуття має бути обов'язково щільно зафіксована на стопі за допомогою шнурків або спеціальних липучок.
Відповідний розмір. Ортопедичне взуття для хворих на діабет повинно бути підібрано строго за розміром.

Як часто проводити заміну устілок і взуття

Забезпечити максимально комфортне і безпечне носіння діабетичної взуття допоможе дотримання наступних правил:
носити ортопедичне взуття на постійній основі;
використовувати кілька пар для вулиці і домашнього використання;
бажано не використовувати одні і ті ж устілки в різного взуття;
робити заміну устілок не рідше 1 разу на рік;
регулярно перевіряти взуття на цілісність і своєчасно проводити заміну.

Запишіться зараз і отримайте знижку у розмірі 15% на перше звернення
Піклуйтеся про найдорожче - своє здоров'я!

Зв'яжіться з нами і ми з радістю відповімо на Ваші запитання.
Або можете залишити свої данні і ми перетелефонуємо.
Телефон:
+38 (067) 619 77 93
Почта:
konsilium@ukr.net
Слідкуйте за нами в соціальних мережах:
Ваш телефон
БАЖАЕТЕ ОТРИМУВАТИ ЛИСТИ ПРО НОВИНИ ТА АКЦІЇ?
© 2021 КОНСИЛІУМ